Close

Not a member yet? Register now and get started.

Naše tipy na výlety

V blízkém okolí se nachází řada turistických a přírodních zajímavostí, které byste si neměli při návštěvě toho regionu nechat ujít. Zejména bychom doporučili výlet na místní rozhlednu, skalní město-Tiské stěny a neposlední řadě Pravčickou bránu a soutěsky u obce Hřensko.Rozhledna Děčínský Sněžník

Po značených cestách se lze dostat na Děčínský Sněžník (723 m n. m. ), na jehož vrcholu je postavena kamenná rozhledna. Z nejznámějších míst, která lze spatřit, jsou Milešovk, Bezděz, Ještěd, Krkonoše, pevnost Königstein a věže drážďanských kostelů. U rozhledny je k dispozici občerstvení. Vzdálenost z obce Sněžník pro pěší je 1,5 - 2 km, převýšení 135 m. ( vzdálenost od objektu cca 7 km).

Další informace naleznete zde.


Tiské stěny – skalní město

Severně nad obcí Tisá se nacházejí Tiské stěny, které dosahují výšky až 70 metrů. Za hradbou stěn se nachází labyrint skalních věží a jehel s voštinami, skalními okny a bránami. Celá oblast vytváří hustou síť úzkých soutěsek a roklí se širšími prostranstvími, připomínající scenérie malého městečka s ulicemi a náměstíčky. Velmi pěkná procházka vhodná též pro děti vám zabere celé odpoledne. Tiské stěny jsou hojně využívány k pískovcovému lezení či boulderingu. Vzdálenost 8 km.

Další informace naleznete zde.


Děčínský zámek

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Vzdálenost 9 km.

Další informace naleznete zde.


Pastýřská stěna

Pastýřská stěna vytváří jednu z neodmyslitelných dominant Děčína. Jedná se o vyhlídkovou restauraci v podobě malého hradu s dokonalým výhledem na Děčín (místními nazývaná „Zámeček“ nebo „Nebíčko“. Pro milovníky adrenalinu zde vznikla první česká via ferrata v centru města. Tras zajištěných ocelovými lany a stupačkami je na skále celkem pět, mají převýšení 90 metrů a jsou dlouhé od 150 do 170 metrů.

Další informace naleznete zde.


Děčínska ZOO

Děčínská ZOO se nachází za Pastýřskou stěnou. Je zde mnoho druhů zvířat, nejen původních z Českého Švýcarska. Unikátní expozice s velkým akváriem, která nemá v našich končinách obdoby. Celkem 4 patra nové zrekonstruované budovy nabízí návštěvníkům pohled na vybrané světové oblasti, jejich faunu i floru.

Další informace naleznete zde.


Soutěsky a Pravčická brána

Jednou z nejznámějších atrakcí Českého Švýcarska jsou soutěsky na říčce Kamenici a Pravčická brána u obce Hřensko. ( cca 13km o Děčína). Návštěvníky čeká procházka romantickou přírodou podél toku Kamenice obklopené z obou stran hradbou vysokých skal. Dva úseky cesty lze absolvovat pouze na lodičce – jedná se o Edmundovu (jinak nazývanou Tichou) a Divokou soutěsku.

Pravčická brána je největší přirozená skalní brána na našem kontinentu, národní přírodní památka. Je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska a tvoří symbol celé oblasti. Výstup k Pravčické bráně můžete absolvovat buď z obce Hřensko nebo Mezní Louky. Jízdu do obce Hřensko si můžete zpříjemnit projížďkou výletní lodí na trase Děčín-Hřensko-Bad Schandau- Königstein a zpět.

Další informace naleznete zde.

Větruše

Je zámeček s rozhlednou, restaurací a hotelem v samotném centru Ústí n/L. Nachází se zde přírodní a zrcadlové bludiště. Nedaleko zámečku má horní stanici lanová dráha Větruše vedoucí z centra města ( OC Fórum). Doporučuji zde zaparkovat.


Středověký hrad Střekov

Hrad Střekov se nachází v obci Střekov v Ústí nad Labem. Je soukromým majetkem Martina Lobkowicze

Další informace naleznete zde.

Děčínský Aquapark

Aquapark Děčín je jedním z nejmodernějších rekreačně-sportovních komplexů s termální vodou v České republice. Zahrnuje krytou a venkovní část. Díky termální vodě je možno využívat venkovní bazény celoročně.

Krytá část Aquaparku Děčín nabízí všem milovníkům vodních radovánek 25m bazén, dětský bazén, 3 tobogány, vodní hřib, divokou řeku, dnový rošt, chrliče, dětskou říčku, masážní trysky, 2 whirlpooly, dětské brouzdaliště a restauraci. Dále zde naleznete wellness centrum – sauny, klubovou saunu, masáže, solárium a tělocvičnu. Zájemci si mohou objednat plavecké kurzy.

Další informace naleznete zde.

SKI areál Telnice

Lyžařské středisko Zadní Telnice je největší lyžařský areál ve východní části Krušných hor. Jeho lyžařská historie sahá až do období před první světovou válkou. Již v roce 1965 zde bylo vybudováno vůbec první umělé zasněžování na území bývalého Československa. Po ztracené periodě během změn politického systému a následném dělení majetku bývalých sportovních svazů došlo až v roce 2010 ke vstupu privátního investora. V současnosti probíhá postupná modernizace areálu, jejímž nejvýznamnějším počinem byla výstavba nové lanové dráhy v roce 2013. Postupně se modernizují také ostaní služby s cílem udělat z Telnice první volbu sportovní veřejnosti ve východním Krušnohoří.

Další informace naleznete zde.